Ο ποδοσφαιριστής George Gabulov: βιογραφία και ενδιαφέροντα γεγονότα

Βίντεο: CIA Covert Action in the Cold War: Iran, Jamaica, Chile, Cuba, Afghanistan, Libya, Latin America 2024, Ιούλιος

Anonim

Ο Γκεόργκι Γκαμπούλοφ είναι ένας μάλλον υποσχόμενος Ρώσος μέσος. Κατά τη διάρκεια της καριέρας του, κατάφερε να παίξει για πολλούς εγχώριους συλλόγους.

Image

Οι θεατές γνωρίζουν τον Γιώργο ως παγκόσμιο παίκτη, ικανό να επιτίθεται και να ασκεί άμυνα. Ένα παιχνίδι υψηλής ποιότητας του επέτρεψε να εμφανιστεί επανειλημμένα σε διεθνές επίπεδο σε ένα μπλουζάκι της εθνικής ομάδας των νέων της Ρωσίας. Ο αδελφός Γιώργος Βλαντιμίρ είναι διάσημος Ρώσος τερματοφύλακας

Georgy Gabulov: βιογραφία

Από την παιδική ηλικία, ο Γιώργος άρεσε στο ποδόσφαιρο. Μαζί με τον αδελφό του, πήγε στην ίδια αθλητική σχολή για παιδιά και νέους. Το ταλέντο και των δύο Gabulovs εκδηλώθηκε σε νεαρή ηλικία. Ως εκ τούτου, οι εκπαιδευτές συνέστησαν να συμμετάσχουν στην προβολή των ρωσικών συλλόγων πρώτης βαθμίδας. Ως αποτέλεσμα, ο νεαρός άνδρας έγινε δεκτός στην αθλητική σχολή του μητροπολιτικού Λόκομοβιτς. Έπαιξε για το διπλό και έδειξε άριστα αποτελέσματα. Σε ηλικία δεκαοχτώ ετών, ο Γιώργος υπέγραψε την πρώτη του επαγγελματική σύμβαση. 20 Σεπτεμβρίου, πέρασε τον πρώτο του αγώνα στη ρωσική Πρέμιερ Λιγκ. Ο Γκεόργκι Γκαμπούλοφ βγήκε στο εβδομήντα έβδομο λεπτό, αντικαθιστώντας τον Celsinho στον αγώνα κυπέλλου εναντίον του "Anji".

Αποτυχίες

Ωστόσο, μετά από αυτό, υπήρξε μια σιωπή στην καριέρα του. Για δύο μεγάλες περιόδους, ο Gabulov σχεδόν δεν έπαιξε. Το όλο πρόβλημα ήταν ο σοβαρός ανταγωνισμός. Οι έμπειροι μεσαίοι ανέλαβαν συνεχώς τη θέση του. 26 Μαρτίου 2010 μπήκε στον αγώνα σε έναν αγώνα εναντίον του Amkar.

Image

Ήταν ένας ντεμπούτο αγώνα για έναν ποδοσφαιριστή στην ρωσική Πρέμιερ Λιγκ. Και στις 10 Μαΐου, ο Georgy Gabulov σημείωσε το πρώτο γκολ στην επαγγελματική του σταδιοδρομία. Ο μέσος έπαιξε σε ένα μπλουζάκι "Alania". Ήταν ένας αγώνας στο σπίτι ενάντια στην πρωτεύουσα "Spartak". Μετά το πέρασμα από τη δεξιά πλευρά, ο Gabulov έδωσε μια εγκάρσια ταχύτητα. Ο συμπαίκτης του κρέμασε στην περιοχή πέναλτι και ο Γιώργος έκλεισε με επιτυχία τη μεταφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο μέσος χτύπησε από τριάντα μέτρα και σκόραρε ένα διπλό. Ως αποτέλεσμα, η ομάδα Vladikavkaz νίκησε εντυπωσιακά τον Spartak με σκορ 5: 2.

Καπετάν

Μετά από αυτό το λαμπερό παιχνίδι, ο Γιώργος Γκαμπούλοφ έγινε ο αρχηγός της ομάδας. Περίοδος έπαιξε για την "Αλάνια". Ο Γιώργος έλαβε εξήντα αγώνες για τη λέσχη Vladikavkaz, στην οποία σημείωσε έντεκα φορές. Ο ποδοσφαιριστής έχει γίνει ένας από τους κορυφαίους παίκτες στους οποίους η στρατηγική της ομάδας ξεκουράστηκε. Το καλοκαίρι εκτός εποχής του 2012, ο Gabulov μετακόμισε στο "Anji". Ωστόσο, στο νέο κλαμπ, απέτυχε να κερδίσει έδαφος στην πρώτη ομάδα. Κατά τη διάρκεια του έτους εισήλθε στο πεδίο μόνο επτά φορές και σκόραρε μόνο ένα γκολ.